Domov pro Seniory Křtiny u Brna
Domov pro Seniory Křtiny - Domov se zvláštním režimem
Science kS příchodem chladnějšího počasí nastalo období nachlazení, pokašlávání. Nevyhnulo se ani nám, zde v domově Santini. Jelikož si na zahrádce pěstujeme tymián, vzpomněla jsem si na osvědčený recept z tymiánu, který našim dětem při nachlazení hodně pomáhal.

Pár šikovných klientů se při výrobě sirupu zapojilo,  tak hurá na to......

Co budeme potřebovat?

Tymiánový sirup

*    200 ml vody

*    200 g cukru (namísto cukru, můžeme použít odpovídající množství medu)

*    2 hrsti tymiánu ze zahrádky  nebo1 balíček sušeného tymiánu

V kastrůlku si svaříme 200 ml vody se 200 g cukru, asi 10 minut povaříme, vypneme. Následně přidáme tymián a necháme do úplného vychladnutí vyluhovat. Poté přecedíme přes plátýnko do sklenic. Uchováme v ledničce a při nachlazení podáváme minimálně 3x denně jednu polévkou líži sirupu.

Tymián je jedno z nejsilnějších rostlinných antibiotik a má antiseptické a dezinfekční účinky. Pomáhá při nemocech z nachlazení, při zánětech dýchacích cest a trávicímu ústrojí. Působí léčivě při astmatu, bronchitidě, suchém, dráždivém, záchvatovitém či černém kašli a usnadňuje vykašlávání .

 Tak s chutí do toho, je to zcela jednoduché a účinné.

Hodně zdravíčka všem!!!!!
 
(Iconkou v levém horním rohu každého snímku lze snímek zvětšit na maximum)

Lumina logo

 

Spolek LUMINA je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Péče je poskytována v souladu se standardy kvality sociální péče Ministerstva práce a sociálních věcí.