Již od konce listopadu se většina aktivit podřídila přípravě vánoční výzdoby a cukroví.  Domovem se začala linout vůně z cukroví, nejdříve perníčky, rohlíčky, linecké, úlky.

4.12. nás navštívili děti z místní základní školy s vánočním programem.

Večer 6.12. naše klienty překvapila skupina ochotníků z Krásenska, která přivedla čerty, Mikuláše a anděla.

Prosincové oslavence přišla potěšit s přáním a nádhernou kyticí TV Barandov. (Vysíláno v pořadu Zpěvníček Kamily Magálové 29.12. ve 12 hod.) Zde záznam z Youtube.

Zpěvníček Daniely Magálové

16.12. klienti společně s aktivizačními pracovnicemi ozdobili vánoční strom (slovo  stromeček se opravdu nehodí při jeho velikosti). Osvětlený strom vítá za oknem všechny naše návštěvníky a zdraví kolemjdoucí. Největší příznivkyní je naše koťátko Fanynka, která denně trénuje skok vysoký a následnou koulenou s ulovenými baňkami  a jablíčky.

20.12. mezi nás opět zavítali ochotníci z Krásenska, kteří tentokráte přivedli velkou skupinu dětí s nádhernou Vánoční baladou.

Dopoledne 23.12. nám čekání na štědrý den zpříjemnili manželé Sotolářovi s přáteli a jejich svěřenci. Slovem provázely pracovnice domova v kostýmech. V závěru naši klienti obdrželi „nadílku“.

Zbývající dny konce roku se nesly v duchu návštěv příbuzných a přátel. Všem, kteří se podíleli na vytvoření krásné atmosféry adventu a svátečních dní děkujeme. Děkujeme také rodinám našich klientů za dosavadní spolupráci a důvěru, s kterou nám svěřili své příbuzné. Velký dík zaslouží také pracovníci našeho domova. Uvědomujeme si, že bez nich by chod domova nebyl snadno možný a jejich práce si velmi vážíme.

Přát do nového roku zdraví je samozřejmé, my však přejeme  do nového roku také  co nejméně nepříjemných chvil a událostí. Je ovšem téměř jisté,  že přijdou,  bez nich bychom si  však neuvědomovali ty pozitivní a světlé chvíle života.

Viz. také fotoalbum Prosinec 2013: Fotografie měsíce